Metarex M prípravok proti slimákom

Granule proti slimákom

p

O produkte

Metarex M je prípravok vo forme modrých granúl na ochranu pred slimákmi a slizniakmi.

Balenie: 100g, 3x100g, 500g

Cena

2.49 7.99 
Jednotková cena 15.98 24.90  /kg

Popis

Metarex M
Metarex M je granulovaný moluskocíd na ochranu zeleniny na poli ale aj v skleníkoch,  a na ochranu ovocných a okrasných rastlín proti slimákom a slizniakom. Prípravok Metarex M je pre slimáky veľmi atraktívny, preto mu dajú  prednosť pred inou potravou a veľmi rýchlo skonzumujú potrebnú smrteľnú dávku.

Účinná látka: 25g/kg metaldehyde (2,5% hmot.)
Balenie: 100g, 3x100g, 500g

Účinok prípravku Metarex M:
Keďže účinok návnady závisí od množstva skonzumovaného prípravku, je potrebné rozmiestniť ju tak, aby k nej slimáky a slizniaky mali ľahký prístup. Návnadové pelety majú primerané chuťové vlastnosti, aby bola zabezpečená konzumácia smrteľnej dávky. Účinok peliet Metarex M sa prejaví počiatočným znehybnením slimákov a ich následným úhynom. Najlepšie výsledky sa dosiahnu pri aplikácii počas mierne vlhkého počasia, keď sú slimáky a slizniaky najaktívnejšie.

METAREX M je vysoko odolný voči vlhku a dažďu, čo zabezpečuje dlhodobý účinok. Opakované použitie je potrebné najmä vtedy, ak boli pelety spotrebované alebo v prípade keď sa vyskytnú noví škodcovia.

METAREX M obsahuje horkú látku Bitrex, ktorá zabraňuje jeho konzumáciu deťmi a ďalšie repelenty zabraňujúce konzumáciu domácimi zvieratami (psy, mačky, sliepky ….). Vzhľadom k vysokej homogenite granúl nevzniká pri jeho aplikácii prach.

Spôsob použitia:
Pelety Metarex M sa aplikujú ručne alebo mechanickým rozmetadlom. Najlepšie výsledky sa však dosahujú ručnou aplikáciou. Pri vysokom výskyte slimákov alebo slizniakov sa odporúča opakované ošetrenie.
Odporúčaná dávka je 0,5g/m2 pre aplikáciu rozhodením na povrch pôdy alebo pre aplikáciu do riadkov.

Intervaly a počet aplikácii:
Intervaly medzi aplikáciami by mali byť minimálne 5 dní.
– do 7 dní pred sejbou alebo výsadbou: odporúčaná je jedna alebo dve aplikácie
– pri výsadbe: odporúčaná je jedna aplikácia rozhodením na povrch pôdy
– pred alebo po vzídení: odporúča sa niekoľko aplikácii až do maximálnej povolenej dávky 2,8g/m2 v plodine za rok (pre všetky spôsoby aplikácie)
– Maximálna dávka prípravku pre ošetrenie v plodine za rok nesmie presiahnuť 2,8g/m2.
Dávka 0,5g prípravku Metarex M zodpovedá 30 granulám / peletám.

Stanovenie vhodného termínu pre aplikáciu.
Pre stanovenie vhodného aplikačného termínu je potrebné zobrať do úvahy:
– prítomnosť škodcov alebo pravdepodobnosť ich prípadného výskytu
– či sa škodca už vyskytuje na určitej časti plodiny: stratégia bude závisieť na tom, či škodcovia poškodzujú semená, rastliny alebo hľuzy
Najlepšie výsledky sa dosiahnu v prípade, keď je aplikácia prípravku vykonaná pred vznikom škôd alebo výskytom škodcov v poraste plodiny. V prípade jednoročných plodín odporúčame prípravok aplikovať pred ich vzchádzaním. Prípravok aplikujte po dokončení predsejbovej prípravy pôdy. Pre účinnú ochranu proti škodcom je dôležité aplikovať prípravok skôr, ako škodcovia vylezú na plodinu.

Používajte prípravok na ochranu rastlín bezpečným spôsobom. Pred použitím si vždy prečítajte etiketu a informácie o prípravku

 

Informácie o produkte

Netto hmotnosť 0.3 kg, 0.1 kg, 0.5 kg
Hmotnosť -
Rozmery -
Balenie o hmotnosti

3x100g, 100g, 500g