Tuja smaragd – Thuja occidentalis Smaragd

Tuja Smaragd

p

O produkte

Tuja smaragd Thuja occidentalis Smaragd je najobľúbenejšia záhradná rastlina na Slovensku. Tuje sú vhodné na pestovanie v nádobách ale aj na živý plot.

Cena

1.95 19.89 
Jednotková cena 1.95 19.89  /kus

Popis

Tuja smaragd

Tuja Západná Smaragd Thuja occidentalis Smaragd je najobľúbenejší druh tuje pestovanej u nás. Tuja smaragd bola vyšľachtená v Poľsku. Je to veľmi hustá, štíhla, kužeľovitá. Tuje so žiarivozeleným ihličím si zachovávajú peknú farbu aj v zime. V kvalitnej pôde a pri pravidelnej závlahe narastie za rok až o 50 cm a nadobudne nádhernú farbu i tvar. Ak rastie v tieni je jej ročný prírastok 20-30 cm. Dorastá do výšky 4,5 – 6 m a dosahuje šírku 0,8 m.

Tuja pestovanie

Tuje vysádzame na priame slnko alebo polotieň na stanovisko chránené pred vetrom, pôda by mala byť úrodná, kyprá, humózna, neutrálna až mierne zásaditá. Má rada výdatnú zálievku, používa sa na vysádzanie živých plotov, prípadne ako solitér.

Rastliny pre živý plot

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus, 1 kus, 1 kus, 1 kus, 1 kus, 1 kus
Hmotnosť 3 kg
Rozmery -
Výška v cm

35 cm, 50 cm, 80 cm, 100-120 cm, 120-140 cm, 140-160 cm

Množstvo

1 kus

Upozornenie k rastlinám:

Vzhľad rastlín závisí od mnoho faktorov, ako napr. vegetačné obdobie, ich vek či aktuálne potreby. Preto môžu byť rastliny v čase vašej objednávky práve pred kvitnutím, po zastrihnutí alebo po odkvitnutí. Tieto formy nepoukazujú na zlú vitalitu či zlú kvalitu rastlín a neovplyvňujú ich ďalšie prosperovanie.
Trvale nízka cena