Citrus Fortunella kumkvat

Exotické ovocie

p

O produkte

Citrus Fortunella kumquat kumkvat je stálozelený ker na kmeni, menšieho vzrastu s chutnými šťavnatými plodmi.
Výška rastliny pri dodaní: 130 cm

Cena

178.90 
Jednotková cena 178.90  /kus

Popis

Citrus Fortunella kumkvat

Citrus Fortunella kumkvat je pomaly rastúci ker, ktorý v ideálnych podmienkach dorastá do výšky 2,5 – 4,5 m. Domovom Kumkvatu je južná a tichooceánska časť Ázie. Konáre mladej rastliny sú svetlo-zelené a hranaté bez tŕňov. V dospelosti majú tmavozelenú farbu, kopijovitý tvar, z hornej strany sú lesklé, z dolnej trochu svetlejšie. Kvitne skoro na jar sladko-voňavými, bielymi kvetmi, ktoré sa nachádzajú jednotlivo, alebo v skupinách.

Kumquat plody

Plody sú jedlé, hladké, oranžové, veľkosti a tvaru olivy. Na strome dozrieva 30 až 50 kusov ovocia ročne a  vydrží dlho na strome. V Číne plody najčastejšie konzumujú surové, keďže šupku majú sladkú a šťavnatý vnútrajšok kyslý. Plody sú výborné na zaváranie, na výrobu marmelády a lekváru, ale aj  na ochutenie alkoholických nápojov. Pre farebný kontrast listov je Kumkvat veľmi obľúbený na pestovanie ako dekoratívna rastlina. Rastlinu je možné pestovať vo voľnej pôde, počas zimných mesiacov ju však treba chrániť pred mrazmi umiestnením vo vnútri.

Kumkvat pestovanie

Najlepšie sa mu darí v dobre priepustnej pôde, bohatej na výživné látky, na slnečnom stanovišti, ale pekne rastie aj v polotieni. V prípade sucha počas kvitnutia a dozrievania ovocia je nutné rastlinu polievať.

Kumquat na zasadenie

Výška rastliny pri dodaní: 130 cm
Šírka koruny: 70 cm

Exotické ovocie

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus
Hmotnosť 30 kg
Rozmery 70 × 130 cm
Množstvo

1 kus

Upozornenie k rastlinám:

Vzhľad rastlín závisí od mnoho faktorov, ako napr. vegetačné obdobie, ich vek či aktuálne potreby. Preto môžu byť rastliny v čase vašej objednávky práve pred kvitnutím, po zastrihnutí alebo po odkvitnutí. Tieto formy nepoukazujú na zlú vitalitu či zlú kvalitu rastlín a neovplyvňujú ich ďalšie prosperovanie.