Jabloň Angold jesenná

Ovocný stromček

p

O produkte

Ovocný stromček jabloň Angold je jesenná odroda jablone so žltozelenými plodmi s červeným líčkom vhodná na pestovanie do nižších a stredných polôh.

Cena

9.90 
Jednotková cena 9.90  /kus

Popis

Jabloň Angold

Jabloň Angold – Malus domestica Angold má ovocie veľmi veľké žltozelenej farby, ktoré je takmer celé prekryté červeným líčkom. Dužina je krémovej farby a veľmi dobrej, sladkej a šťavnatej chuti. Ovocie dozrieva v septembri a konzumnú zrelosť dosahuje v novembri. Dobre uskladnené vydrží až do marca. Jablká sú vhodné na priamy konzum ale aj na spracovanie.

Angold je vysoko rezistentná odroda odolná voči mrazom, vhodná na pestovanie v nižších a stredných polohách. Do rodivosti vstupuje pomerne skoro a máva bohaté úrody.
Výška rastliny pri dodaní: 160cm
Cudzoopelivá, plne mrazuvzdorná do -29°C

Pestovanie Jablone Angold

Rastlinu vysádzame do humóznej, priepustnej a vzdušnej pôdy na slnečné teplé stanovisko orientované na južnú stranu. Pre lepšiu plodivosť odporúčame kúpiť dve a viac rastliniek rovnakej alebo podobnej odrody.

Na ochranu rastliny a jej spevnenie pri výsadbe je vhodné dokúpiť Drevený kôl z borovicového dreva impregnovaný.

Pre lepší rast a zakorenenie Symbivit – mykorhízne huby pre výživu, rast a lepší zdravotný stav rastliny.

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus
Hmotnosť 2 kg
Rozmery 160 cm
Množstvo

1 kus

Upozornenie k rastlinám:

Vzhľad rastlín závisí od mnoho faktorov, ako napr. vegetačné obdobie, ich vek či aktuálne potreby. Preto môžu byť rastliny v čase vašej objednávky práve pred kvitnutím, po zastrihnutí alebo po odkvitnutí. Tieto formy nepoukazujú na zlú vitalitu či zlú kvalitu rastlín a neovplyvňujú ich ďalšie prosperovanie.