Sadbové zemiaky Agria 5kg

Sadbové zemiaky

p

O produkte

Sadbové zemiaky Agria je najžiadanejšia odroda sadbových zemiakov na Slovensku, v Čechách a v Nemecku.

Balenie: 5kg

Cena

5.75 
Jednotková cena 1.15  /kg

Nie je na sklade

Popis

Sadbové zemiaky Agria je nemecká, stredne skorá až stredne neskorá, veľmi vyhľadávaná odroda zemiakov. Varný typ B – BC vhodný na priamy konzum, na výrobu hranoliek a chipsov. Hľuzy sú veľmi veľké, oválne s tmavo žltou dužinou, po uvarení farebne stále. Agria máva vysoké výnosy, v niektorých lokalitách je náchylná na chrastavitosť hľúz. Agria si zachováva vysokú kvalitu konzumu až do jari. Dobre znáša teplo a sucho.

Pestovanie:
Táto odroda obľubuje stredne kvalitnú pôdu dobre zásobenú vlahou a živinami. Neodporúča sa vysádzať na plochy so sklonom k chrastavitosti. Predklíčením a pestovaním pod fóliou urýchlime pestovanie, čo skracuje dobu zberu. Sadíme do vzdialenosti 30-32cm. Pri neskoršom vysádzaní o niečo bližšie. Odroda je citlivá na prehnojenie dusíkom

Odporúčame pravidelný postrek proti plesni zemiakovej na vňati.

Balené v sieťke na zemiaky.

Balenie: 5kg

Informácie o produkte

Netto hmotnosť 5 kg
Hmotnosť 5 kg
Rozmery 30 × 5 × 33 cm
Balenie o hmotnosti

5kg

Upozornenie k rastlinám:

Vzhľad rastlín závisí od mnoho faktorov, ako napr. vegetačné obdobie, ich vek či aktuálne potreby. Preto môžu byť rastliny v čase vašej objednávky práve pred kvitnutím, po zastrihnutí alebo po odkvitnutí. Tieto formy nepoukazujú na zlú vitalitu či zlú kvalitu rastlín a neovplyvňujú ich ďalšie prosperovanie.