Živý vianočný stromček Jedľa Normandská 200 – 225 cm Štandard

Akcia! - 28%

Rezaný vianočný stromček

p

O produkte

Obľúbený živý vianočný stromček Jedľa Normandská (jedľa kaukazská) rezaný, výška 200 – 225 cm trieda vianočného stromčeka Štandard.

Cena

25.90 
Jednotková cena 35.90 25.90  /kus

Popis

Jedľa normandská

Jedľa normandská / Abies nordmanniana / je známa skôr pod názvom Jedľa kaukazská. Domovom tohto ihličnanu je Kaukaz, severné Turecko a Arménsko, kde rastie a veľmi dobre prosperuje v chladných nadmorských výškach až 2000 m. n. m. Jedľa Nordmannova je jedným z najdôležitejších druhov pestovaných na vianočné stromčeky, známa aj pod názvom Dánska jedľa. Pri výbere vianočných stromčekov je veľmi obľúbená, lebo má nádherne lesklé sýtozelené ihličie, ktoré nepichá a neklesá aj keď strom vyschne.

Vypestovaný vianočný stromček

Normandská jedľa (Jedľa kaukazská) bola profesionálne pestovaná niekoľko rokov na plantáži výhradne za účelom výrubu v čase Vianoc. Po celú dobu rastu sa o ňu starali ľudia na to vyškolení, ktorí ju pravidelne strihali a starali sa o ňu. Ide o voľne rastúci stromček , preto jeho tvar nebude nikdy 100% symetrický.

Vzhľad jedličky

Fotka jedličky je len ilustračná, odfotili sme stromčeky priamo z nášho záhradníctva. Po objednaní Vás budeme telefonicky kontaktovať, po dohode Vám zašleme na mail fotky niekoľkých stromčekov a Vy si môžete vybrať ten, ktorý sa Vám bude najviac páčiť. Následne stromček odošleme.

Vianočný stromček

Trieda: štandard
Výška: 200-225 cm
Doba rastu: 6-8 rokov

Pre lepšiu životnosť rezaného vianočného stromčeka odporúčame kúpiť aj produkt výživa pre rezané vianočné stromčeky Agro 0,25l

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus
Hmotnosť 17 kg
Výška v cm

200-225cm