Živý vianočný stromček Jedľa Normandská 250 – 300 cm Premium

Živý vianočný stromček

p

O produkte

Obľúbený živý vianočný stromček Jedľa Normandská (jedľa kaukazská) rezaný, výška 250 – 300 cm trieda vianočného stromčeka Premium.

Cena

54.90 
Jednotková cena 54.90  /kus

Popis

Jedľa Normandská

Jedľa normandská / Abies nordmanniana / je známa skôr pod názvom Jedľa kaukazská obľúbená ako vianočný stromček. Domovom tohto ihličnanu je Kaukaz, severné Turecko a Arménsko, kde rastie a veľmi dobre prosperuje v chladných nadmorských výškach až 2000 m. n. m. Jedľa Nordmannova je jedným z najdôležitejších druhov pestovaných na vianočné stromčeky, známa aj pod názvom Dánska jedľa. Pri výbere vianočných stromčekov je veľmi obľúbená, lebo má nádherne lesklé sýtozelené ihličie, ktoré nepichá a neklesá aj keď strom vyschne.

Vypestovaný vianočný stromček

Normandská jedľa bola profesionálne pestovaná niekoľko rokov na plantáži výhradne za účelom výrubu v čase Vianoc. Po celú dobu rastu sa o ňu starali ľudia na to vyškolení, ktorí ju pravidelne strihali a starali sa o ňu. Ide o voľne rastúci stromček , preto jeho tvar nebude nikdy 100% symetrický.

Vzhľad jedličky

Fotka jedličky je len ilustračná, odfotili sme stromčeky priamo z nášho záhradníctva. Po objednaní Vás budeme telefonicky kontaktovať, po dohode Vám zašleme na mail fotky niekoľkých stromčekov a Vy si môžete vybrať ten, ktorý sa Vám bude najviac páčiť. Následne stromček odošleme.

Vianočný stromček

Trieda: Premium
Výška: 250-300 cm
Doba rastu: 7-8 rokov

Pre lepšiu životnosť rezaného vianočného stromčeka odporúčame kúpiť aj produkt výživa pre rezané vianočné stromčeky Agro 0,25l

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus
Hmotnosť 25 kg
Výška v cm

250-300cm