Živý vianočný stromček Jedľa normandská 125 – 175 cm Štandard

Akcia! - 22%

Rezaný vianočný stromček

p

O produkte

Obľúbený živý vianočný stromček Jedľa Normandská (jedľa kaukazská) rezaný, výška 125 – 175 cm trieda vianočného stromčeka Štandard.

Cena

16.99 
Jednotková cena 21.90 16.99  /kus

Popis

Jedľa normandská

Jedľa normandská / Abies nordmanniana / je známa skôr pod názvom Jedľa kaukazská obľúbená ako vianočný stromček. Domovom tohto ihličnanu je Kaukaz, severné Turecko a Arménsko, kde rastie a veľmi dobre prosperuje v chladných nadmorských výškach až 2000 m. n. m. Jedľa Nordmannova je jedným z najdôležitejších druhov pestovaných na vianočné stromčeky, známa aj pod názvom Dánska jedľa. Pri výbere vianočných stromčekov je veľmi obľúbená, lebo má nádherne lesklé sýtozelené ihličie, ktoré nepichá a neklesá aj keď strom vyschne.

Vypestovaný vianočný stromček

Normandská jedľa (Jedľa kaukazská) bola profesionálne pestovaná niekoľko rokov na plantáži výhradne za účelom výrubu v čase Vianoc. Po celú dobu rastu sa o ňu starali ľudia na to vyškolení, ktorí ju pravidelne strihali a starali sa o ňu. Ide o voľne rastúci stromček , preto jeho tvar nebude nikdy 100% symetrický.

Vzhľad jedličky

Fotka jedličky je len ilustračná, odfotili sme stromčeky priamo z nášho záhradníctva. Po objednaní Vás budeme telefonicky kontaktovať, po dohode Vám zašleme na mail fotky niekoľkých stromčekov a Vy si môžete vybrať ten, ktorý sa Vám bude najviac páčiť. Následne stromček odošleme.

Vianočný stromček

Trieda: Štandard
Výška: 125 – 175 cm
Doba rastu: 4 roky

Pre lepšiu životnosť rezaného vianočného stromčeka odporúčame kúpiť aj produkt výživa pre rezané vianočné stromčeky Agro 0,25l

Informácie o produkte

Počet kus 1 kus
Hmotnosť 10 kg
Výška v cm

125-175 cm