Sme pre Vás otvorení

PO-PIA 8:00 – 17:00, SO 8:00 – 12:00

Predaj vianočných stromčekov od 1.12.2021

Bytča – Záhradné centrum, Žilina – JUNIOR, NAY elektrodom, Považská Bystrica – Zatko

Živé vianočné stromčeky


Krásne a voňavé živé vianočné stromčeky v predaji – odberné miesta Bytča a od 1.12.2021 Žilina dve stanoviská a Považská Bystrica

Ako vybrať živý stromček

Pri výbere rezaného stromčeka si overte jeho čerstvosť. Jeho ihličie by malo byť pevné. Skontrolujte aj opadávanie stromčeka. Pevne uchopte stromček, zdvihnite ho cca 5 cm nad zem a pustite ho. Vonkajšie ihličie by nemalo opadávať vo veľkých množstvách. Vnútorné ihličie opadávať môže, keďže je „najstaršie“.

Vianoce stromceky žive Gardenteam

Živý vianočný stromček je ekologickejší

Nič neurobí Vianoce pohodovejšími, ako tie správne vône. Okrem perníkov a iných dobrôt však k sviatkom patrí aj vôňa ihličia. Mnohí z nás si však myslia, že umelý vianočný stromček je ekologickejší, a preto sú o výhody toho živého ochudobnení. Radi vás presvedčíme o opaku. Umelé stromčeky sú z plastov, často z PVC a ich výroba je veľmi energeticky náročná. Pri výrobe sa môžu uvoľňovať rôzne škodliviny a ak obsahujú ťažké kovy, ohrozujú aj naše zdravie. Vôňu ihličia a atmosféru živého stromčeka nič nenahradí.

Stromceky v kvetinacoch Gardenteam

Stromčeky sa pestujú v špeciálnych lesných škôlkach, pričom priemerný vek jedného stromu je 10 až 15 rokov. Po výrube sa vždy vysádzajú nové stromčeky. Pri pestovaní sa nepoužíva žiadna chémia zaťažujúca prírodu. Naopak, lesné plochy bývajú cielene zachované pre ďalší rast. Stromčeky v škôlke vytvoria ročne množstvo vzácneho kyslíka, ich pestovanie teda nevytvára žiadny emisný dlh.

Obľúbené sú najmä jedličky

Veľmi populárnym vianočným stromčekom je jedľa. Má plný tvar, lesklú zelenú farbu. Je ideálnou voľbou, ak chcete svoj stromček postaviť skôr pred štedrým dňom. Nemusíte sa obávať, že týždeň po ozdobení bude vyzerať zle. Jednou z najkrajších a najvzácnejších odrôd je jedľa vznešená. Stále obľúbenou odrodou je smrek, pretože vydáva klasickú čerstvú vianočnú vôňu. Má tiež krásny pyramídový tvar. Je dobru voľbou najmä v prípade, že ho plánujete umiestniť do chladnejších miestností alebo do interiéru na kratší čas. Dôležité je, aby nebol pri tepelnom zdroji.

Jedlicka Abies fraserii Gardenteam vianocne stromceky

NÁŠ TIP: Tekutá Výživa pre vianočné stromčeky s obsahom striebra dezinfikuje vodu a ochraňuje Váš stromček. Vianočný stromček tak vydrží dlhšie, počas celých sviatkov.

Ako sa správne starať o vianočný stromček

Keď už máte vybraný svoj vianočný stromček, treba dbať  na jeho správnu starostlivosť. Máme pre Vás pár typov, ktoré Vám pomôžu udržať krásny vzhľad stromčeka čo najdlhšie. Pri dovoze domov, stromček otužujeme, nechávame ho chvíľku na chladnejšom mieste, bezveternom a neoslnenom. Stromček stiahnutý vo vzdušnej sieťke vydrží určitý čas, ak je stromček vo fólií, tak ho z fólie uvoľnite. Obnovte reznú ranu spodnej časti kmeňa, aby sa obnovili kapiláry a stromček bol schopný prijať vodu. Stromček umiestnite do nádoby s vodou a stromček je schopný opäť nasávať vlahu. Do vody pridajte roztok na výživu stromčeka Jedno balenie by malo postačovať na obdobie, pokiaľ stromček neumiestnite v interiéri. Stromčeky dokážu počas dňa vo vyhriatej miestnosti vypiť až 3-4 litre vody. Hladinu vody sa snažíme udržať stále tak, aby bol stromček ponorený vo vode, a aby sa jeho póry na príjem vody neuzavreli. Do zálievky stále pridávame Výživu na stromčeky, ktorá obsahuje striebro a zvyšuje životnosť stromčeka.

Vianocne stromceky Gardenteam zive     Vienocne stromceky zive Gardenteam

V ponuke máme živé vianočné stromčeky rezané v AKCIOVÝCH cenách

125-175cm      –    13,90€

175-225cm      –    21,90€

175-225cm PREMIUM    –    29,90€

Ďalšiu ponuku ihličnatých stromčekov doplníme čoskoro u nás v Záhradnom centre Gardenteam v Bytči.

Od 1.12.2021 sa na vás tešíme aj na ďalších predajných miestach v Žiline pri JUNIORE aj NAY Elektrodome a Považskej Bystrici oproti Kauflandu.