Zelené steny

Kvetinové a zelené steny Pixel Garden, Alu Wall. Lišajníková zelená stena do bytu alebo firmy. Dekoratívne živé steny, vizuálne a úžitkové rastlinné steny

V súčasnej dobe, kedy sa zvyšuje dôraz na udržateľnosť, prírodné prvky a pripájanie sa k prírode sa zelené steny stávajú stále populárnejším trendom. Zelené steny prinášajú krásu prírody z exteriéru aj priamo do našich domovov a pracovísk, čím vytvárajú vzdušnú a zároveň relaxačnú atmosféru. Zelené steny majú mnoho výhod…

Výhody zelených stien

Estetická hodnota

Zelené steny tiež známe ako vertikálne záhrady alebo vertikálne zelene, pridávajú vizuálnu hĺbku a živosť. Rôznorodosť rastlín a ich farieb prináša príjemný kontrast k iným materiálom a farbám v okolí. Môžu byť navrhnuté tak, aby zaujímavo kombinovali rôzne druhy rastlín, tvoriac tak skutočný umelecký diel priamo na stene, či už v interiéri alebo v exteriéri.

Zlepšenie kvality vzduchu v interiéri

Jednou z najväčších výhod zelených stien je ich schopnosť zlepšiť kvalitu vnútorného vzduchu. Rastliny absorbujú oxid uhličitý a uvoľňujú kyslík, čím vytvárajú zdravšie prostredie na dýchanie. Okrem toho dokážu aj filtrovať niektoré škodlivé látky vo vzduchu. Tým sa zelené steny stávajú prírodným čističom vzduchu, ktorý pomáha vytvoriť čistejšiu a zdravšiu atmosféru.

Zníženie stresu

Prítomnosť zelených prvkov má pozitívny vplyv na psychický stav a celkovú pohodu ľudí. Rastliny a prírodné scenérie majú schopnosť znižovať stres, zlepšovať náladu a zvyšovať kreativitu. Zelené steny tak môžu prispieť k lepšiemu duševnému zdraviu a celkovému pocitu pohodlia v priestore. Často ich tak nájdeme aj v kanceláriách a iných firemných priestoroch.

Rôznorodosť a prispôsobivosť

Zelené steny môžu byť prispôsobené rôznym štýlom a potrebám. Svoje uplatnenie nájdu v interiéri aj v exteriéri, v súkromnej ale i verejnej sfére. Na výber sú rôzne druhy rastlín a veľkostí kvetináčov. Môžete si zvoliť buď extravagantnú kombináciu rôznych druhov rastlín, alebo minimalistický dizajn so zameraním na jednoduché línie a farby. Fantázii sa pri zelených stenách medze nekladú.

Kde si nájdu Zelené steny svoje využitie

V súčasnej dobe, kedy sa zvyšuje dôraz na udržateľnosť, prírodné prvky a pripájanie sa k prírode sa zelené steny stávajú stále populárnejším trendom. Zelené steny prinášajú krásu prírody z exteriéru aj priamo do našich domovov a pracovísk, čím vytvárajú vzdušnú a zároveň relaxačnú atmosféru. Zelené steny majú mnoho výhod…

Vertikálne záhrady

Vertikálne záhrady sú perfektné ako originálne a mimoriadne estetické usporiadanie stien na verejných miestach, ako sú nákupné centrá, kaviarne, reštaurácie, výklady, ako aj v súkromných apartmánoch, záhradách a terasách. Vzhľadom na bohatú vegetačnú vrstvu môžu vertikálne záhrady slúžiť ako prirodzené zvukotesné obrazovky. Kvetinové matrice dokonale nahrádzajú štandardné živé ploty a veľmi dobre fungujú ako priečky, napríklad v kanceláriách alebo reštauráciách, ktoré prinášajú do interiéru nový a moderný štýl.

Zelená stena doma?

Nič jednoduchšie ako zelená stena doma! Vďaka modulom Pixel Garden vytvoríte v byte vertikálnu záhradu a zmeníte interiér na oázu zelene. Vertikálna záhrada je dokonalým riešením pre malé priestory, kde nie je priestor pre tradičné riešenia. Záhrada na stene oživí váš dom.

Malý priestor

Máte malý priestor na zeleň v apartmáne a sen o záhrade? Pixel Garden je skvelé riešenie pre balkóny a terasy, kde môžete pestovať svoje obľúbené kvety, jahody a bylinky. Taká zelená stena nielenže poteší oko, ale umožňuje aj mať čerstvé bylinky na dosah ruky.

Marketingový nástroj

Ďalšou zaujímavosťou zelených stien je ich reklamná funkcia. Moderné vertikálne záhrady nielen zdobia, ale môžu byť aj nositeľom marketingového obsahu a vizuálnych komunikačných správ. Kvetináče s farebnými rastlinami, môžu byť použité na vytvorenie akéhokoľvek obrazu, veľkolepej mozaiky alebo atraktívnej správy na stenu.. Môžu to byť okrasné abstraktné motívy a špecifické obrazy – značky, symboly, firemné logá a dokonca aj kompletné titulky.

Nekonečné možnosti

Možnosti vertikálnych záhrad sú nekonečné a veľký efekt závisí výlučne od vašej fantázie! Nenechajte si ujsť túto príležitosť, aby ste účinne pritiahli pozornosť potenciálnych zákazníkov. Objednajte si osobnú stenu kvetov pre vašu spoločnosť a propagujte sa moderným spôsobom.

Starostlivosť a údržba

Aj keď zelené steny prinášajú mnoho výhod, vyžadujú aj určitú mieru starostlivosti a údržby. Rastliny potrebujú primeranú zálievku, správne osvetlenie a občasné orezávanie. Avšak existujú aj riešenia, ktoré minimalizujú nároky na údržbu, ako napríklad použitie samozavlažovacích systémov. Ten je zabudovaný aj do stien Pixel Garden.

Zelené steny Pixel Garden

Zelená stena Pixel Garden stanovuje nové štandardy v dizajne priestoru s využitím živých rastlín. Plnia nielen dekoratívnu a obrazovú funkciu, ale aj úžitkovú. Vďaka modulovému systému sú ľahko inštalované a ľahko obstarávateľné. Modulárna vertikálna záhrada umožňuje vytvoriť rôzne farebné kompozície rastlín a prináša nekonečno možností na ich kombináciu. 

Zelená stena Alu Wall

Hliníkové pojazdné zelené steny . Živé steny vyrobené z vysokokvalitných materiálov poskytujú vynikajúci priestor pre rastliny so zachovaním mobility. Automatické zavlažovanie zaisťuje rovnomernosť a pravidelnosť zálievky. Hliníková zelená stena v interiéri Alu Wall je vhodná aj na dočasné použitie napr. pri výstavách a v priestoroch kde je nutné variabilné usporiadanie a rozdelenie priestoru.

Lišajníková stena a obrazy

Lišajníková zelená stena v kuchyni

Stabilizovaný lišajník či mach, škandinávskeho pôvodu je vhodnou dekoračnou bezúdržbovou rastlinou použiteľnou v priestoroch s bežnou vlhkosťou medzi 40-60% – nevyžaduje závlahu ani svetlo. Odpudzuje prach, toxíny a iné nečistoty. Recykláciou vlhkosti zároveň mach čistí vzduch. Pôsobí ako akustický absorbent. Machová stena je ideálny prírodný doplnok každého interiéru, vhodný aj pre alergikov.