Sme pre Vás otvorení

PO-PIA 8:00 – 17:00, SO 8:00 – 12:00

Predaj vianočných stromčekov od 1.12.2021

Bytča – Záhradné centrum, Žilina – JUNIOR, NAY elektrodom, Považská Bystrica – Zatko

Vres – pestrá jesenná paleta

aug 25, 2021

Latinský názov Calluna pochádza z gréckeho Kalynno – “skrášliť sa, vyčistiť…” vo vzťahu k tradičnému použitiu rastliny ako metličky, napríklad v Škótskych krajinách. Do pôvabných jesenných kombinácií do nádob, kvetináčov, okien aj výsadby záhrad pre oživenie v kombinácií s azalkami, ihličnanmi a rododendrónmi, určite vres patrí.

Vresy

Pre svoju krásu potrebujú vresy vhodné podmienky. Vres obyčajný obľubuje slnečné, prípadne mierne ľahké pritienenie od stromov. Vždyzelený, plazivý sa ker, ktorý zdobia lístky počas celého roka. Biele, ružové, levanduľkové a tmavofialkové drobné kvietky kvitnú od konca leta do neskorej jesene. Pôdu milujú humóznu, živú s kyslou rašelinou.

Vresy v kvetináči

NÁŠ TIP: Špeciálny substrát pre pestovanie vresov, azaliek a rododendrónov s hnojivami –
určitý čas sa nebudete musieť starať o prihnojenie. Výsadbu vresov vždy kombinujeme
s mykorhízou. V prípade vresov použijeme pri výsadbe Rhodovit – pre kyslomilné rastliny.

Vres je veľmi vďačná záhradná drevina.

Hodí sa napríklad na skalky, múriky, alpíniá, k pokryvu pôdy aj do skupín drevín, ako malý oddeľovací plôtik alebo lem. Krík je dekoratívny aj v zime. Jediný druh, má nepreberné množstvo kultivarov,  farieb kvetov, listov a tvarov rastu, stačí si len vybrať.

Vresy dekorácia

Starostlivosť

Počas vegetačného obdobia ho primerane polievajte a raz za mesiac prihnojte hnojivom určeným pre kyslomilné vresoviskové rastliny. V zimných mesiacoch zálievku potrebuje tiež – robte ju však v období kedy nemrzne. Rez po odkvitnutí. Po vysadení zamulčujeme kôrou.

Vresy kúpite v našom záhradnom centre v akciových cenách:

🌷  VRES VEĽKÝ – 2,99 €
🌷  VRES MALÝ – 0,99 €