Sadbové zemiaky

feb 23, 2023

Spustili sme predaj a prijímame objednávky na sadbové zemiaky za akciové ceny, opäť výhodne! 😉

Sadbové zemiaky sú balené v 5 kg vreciach. Kúpiť v eshope GardenTEAM

Anuschka

je veľmi skorá, vysoko akostná šalátová odroda zemiakov príťažlivého tvaru s vysokým podielom tržných hľúz. Anuschka má výbornú chuť, peknú žltú šupku s plytkými očkami. Zaraďujeme ju medzi varné typy AB. Uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahy a živinami. Anuschka je veľmi dobre odolná voči chrastavitosti, vírusovým chorobám, háďatku zemiakovému Ro 1, 4, stredne odolná voči plesni zemiakovej. Odporúča sa vykonávať postrek proti plesni zemiakovej. Odroda zemiakov Anuschka má netypicky pre skorú odrodu dlhé obdobie kľudu, veľmi dobre sa skladuje. Je nutné odrodu Anuschku predklíčiť a je vďačná za harmonické hnojenie.

sadbové zemiaky odroda anuschka

Agria

patrí medzi najžiadanejšie odrody na Slovensku, Česku i Nemecku. Je to stredne skorá až stredne neskorá odroda zemiakov s oválnymi veľmi veľkými hľúzami, dužina je tmavo žltá, vysoko úrodná, varný typ zemiakov B-BC, vhodná na priamu spotrebu, na výrobu hranolčekov, čipsov, ale aj na bežný konzum. Zemiaky odrody Agria si zachovávajú výbornú kvalitu konzumu až do jari.

sadbové zemiaky odroda agria

Antonia

odroda Antonia je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahodnou chuťou, vysokou výnosnosťou, dlhou dobou uskladnenia až do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľúzy sú guľato oválne, so žltou šupkou s plytkými očkami a žltou dužinou. Uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Je vďačná za harmonické hnojenie. Je odolná voči háďatku Ro1 a Ro4, odolná voči chrastavitosti, striebristosti, černaniu a mechanicjému poškodeniu. Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom, doporučujeme spon v riadku 32 až 34 cm.

sadbové zemiaky odroda antonia

Red Fantasy

je poloskorá konzumná odroda s jemne hladkou červenou šupkou a plytkými očkami, a dlhými oválnymi hľúzami s vysokým podielom tržných hľúz. Sýtožltá a čistá farba dužiny, príjemnej chuti, varovo pevná. Vďaka svojej dormancii dobre skladovateľná s dlho trvajúcou konzumnou kvalitou. Varný typ B. Zemiaky odrody Red Fantasy májú stredné nároky na pôdu a zásobovanie vodou. Malo by sa dbať na dobrý stav obrábanej pôdy. Odporúčame postrek proti plesni zemiakovej. Je treba dávať pozor na citlivosť voči látke Metribuzín.

sadbové zemiaky odroda red fantasy

Marabel

je akostná, skorá, konzumná odroda varného typu BA. Hľuzy sú oválne s hladkou, svetlou šupkou a plytkými očkami, dužina je žltá, po uvarení pevnej konzistencie. Odroda Marabel je odolná voči háďatku zemiakovému, hrdzi a chrastavitosti. U pestovateľov a šľachtiteľov veľmi obľúbená. Má dlhú dobu vegetačného kľudu, preto sa vyznačuje dobrou skladovateľnosťou.

Colette

je veľmi skorá, konzumná odroda varného typu BA. Hľuzy sú oválne s hladkou, svetlou šupkou a plytkými očkami, dužina je žltá, po uvarení pevnej konzistencie. Odroda Colette je odolná voči háďatku zemiakovému, hrdzi a chrastavitosti a nemá sklon k černaniu. U pestovateľov a šľachtiteľov veľmi obľúbená. Má dlhú dobu vegetačného kľudu, preto sa vyznačuje dobrou skladovateľnosťou až do neskorej jari.

Annalena

je poloskorá šalátová a prílohová odroda výbornej kvality a chuti, pevnej konzistencie, vhodná na šúpanie. Je varný typ A. Šalátová odroda vhodná aj ako prílohový zemiak, výbornej kvality, ktorá vyniká sýto žltou dužinou a peknými dlho-oválnymi hľúzami s jemne sieťovanou šupkou a plytkými očkami. Vyznačuje sa vysokými výnosmi, jej vlastnosti ju predurčujú na balenie, jej vnútorná kvalita je spojená s dobrými agronomickými parametrami.

Pestovateľské pokyny

Annalena uprednostňuje stredne kvalitné pôdy s rovnomerným zavlažovaním. Vysoký počet hľúz bude zaistený pravidelnou  závlahou. Môže byť sadená so sponom 32-34cm (t.j ca 40.400 rastlín na hektár pri triedení 35/50). Hĺbka sadenia je štandardná. Má vynikajúce obdobie kľudu, avšak tesne pred sadením je vhodný 3-denný tepelný šok. Je treba brať v úvahu zvýšenú citlivosť klíčkov. Prípadné morenie sa doporučuje aplikovať opatrne a otestovať znášanlivosť. Táto odroda zemiakov je vďačná za harmonické hnojenie. Dusíkaté hnojivá sa odporúčajú v pomere 140kg/ha. Odporúčame aj draselné hnojivá a prívod horčíku, ktorý zaručí dobrý výnos a kvalitu hľúz. Skladovateľnosť je dlhodobá viac ako 6 mesiacov.

sadbové zemiaky odroda annalena